7.01.2009

Suured mullid

Vaja läheb: vesi, nõudepesuvedelikku (Fairy), glütseriin, kauss, traadist riidepuu, (maalri)teip, tangid.

Suurte mullide tegemise retsept ("Laste suveraamat"):

50 ml nõudepesuvedelikku (Fairy)

175 ml (¾ tassi) külma vett.

5 tilka glütseriini (saab apteegist. Aeglustab vee aurustumist ning mullid peavad kauem vastu).

Sega kõik ained omavahel ja katseta kas mullid tulevad välja. Mina ei seganud retsepti järgi vaid umbes ja katsetades.
Traadist riidepuudest vormi tangide abil mullivormid (kui on liiga tugev, siis ring moodusta (maalri)teibiga kinni tõmmates. Kui ei moodustu kinnist ringi, siis mulli ei teki.Proovi ka väikeseid mulle teha (traataia jupiga/mullitajatega...).

Võid lasta tuulel mulli puhuda või liigutada kätt koos mullivormiga, et õhk läheks mulli sisse. Suured mullid pigem on kui tunnelid ega katke lendavaks mulliks. Aga äkki õnnestub Sul just suuri mulle saada?! Proovi mulle teha ka veel sõrmedest moodustatud ringiga.

2 kommentaari:

koopatibi ütles ...

tahtsin ka lapse sünnipäeval suuri mulle teha, aga leidsin hoopis teise retsepti. ei mäleta täpselt, aga seal oli glütseriini tunduvalt rohkem. minu arvates panin ma terve selle pudeli, mis apteegist ostsin. kuigi lõpuks oli segu ikkagi kausipõhjas vähe. ja kohe üldse ei tulnud välja, plärts ja plärts läksid katki. äkki siis oli hoopis liiga palju glütseriini. ma veel mõtlesin, et liiga vähe :) ma vaatan, et teil tulid hästi välja. proovin siis seda retsepti ka.

Kardemon ütles ...

ma olen ka glütseriini umbes pannud. ja mõnikord tulevad paremini välja, mõnikord kehvemalt. eks peaks isegi korra tegema TÄPSELT retsepti järgi ja siis vaatama kuidas on... et saaks soperdamata hea tulemuse.